Kalendarz bloga
16/02/14 Otwarcie
16/02/14 Nowy mod
22/02/14 Wydarzenie: Burza Śnieżna – link
24/02/14 Odejście moda
26/02/14 Nowy mod
19/04/14 Wydarzenie: Mecz Hokeja – link
02/07/14 Nowy szablon
07/07/14 Wydarzenie: Kto zabił? – link
20/07/14 Odejście moda
23/07/14 Nowy mod
29/08/14 Zamknięcie
24/12/15 Reaktywacja
25/12/15 Nowy admin
28/12/15 Wydarzenie: Kolacja wigilijna – link
29/06/15 Nowy nagłówek
09/10/16 Wydarzenie: Deszcz i wichura - link
28/11/16 Nowy nagłówek
10/12/16 Wydarzenie: Uratuj święta! - link
04/01/17 Wydarzenie: Psi zaprzęg - link
28/01/17 Wydarzenie: Słodka Walentynka - link
04/02/17 Nowy szablon
27/03/17 Wydarzenie: Mount-ipedia - link
21/04/17 Wydarzenie: Pojedynek Mistrzów, etap I - link
01/05/17 Wydarzenie: Pojedynek Mistrzów, etap II - link
02/05/17 Nowy nagłówek
17/09/17 Wydarzenie: Spływ kajakowy - link
Październik • -4°C
Tydzień temu jeszcze ostatnie kolorowe liście były odgarniane z chodników, a dzisiaj? Jeśli ktoś wyszedł z domu przed siódmą rano, to na pewno widział ten biały puszek zalegający na trawnikach, samochodach czy stromych dachach naszych domków. Pierwsze opady śniegu mogły zaskoczyć turystów, ale dla prawdziwych mountcartierowców to już chleb powszedni. A więc dla tych, którzy zabłądzili lub są u nas tylko przejazdem: drodzy państwo, oto oficjalne otwarcie zimowego sezonu! Na wygrzewanie się w promieniach słońca zapraszamy ponownie w czerwcu, a teraz proszę kupować wełniane szaliki i czapki, bo noce są już coraz chłodniejsze. Oszczędźcie naszego biednego lekarza i nie wystawajcie zakatarzeni pod drzwiami jego gabinetu, bo na pewno nie narzeka on już na brak pacjentów!

Poszukiwania

Wizerunki postaci nie są zobowiązujące, przy przejmowaniu bohatera/rki można je zmienić. Wiek również jest orientacyjny, możliwe jest przesunięcie go o parę lat w górę lub w dół, uwzględniając ewentualne cenzusy wiekowe (np. na właściciela lokalu). Więcej informacji o cenzusach znajdziesz w zakładce z Pracą.

Chris Richardson ( TAYLOR KITSCH )

25 lat spiker radiowy filozof?Studiował filozofię na Uniwersytecie Simona Frasera w Vancouver. W zasadzie to jedno ściśle go definiuje, bo Chris w istocie przypomina stereotypowego myśliciela. Potrzebuje także trawki, jaką czasami dla rozluźnienia spożywa, stając się wtedy, powiedzmy, bardziej przyziemnym, ale skupiony w życiu na poszukiwaniu prawdy czy wewnętrznego uduchowienia i bez tego zdarza się, że traci twardy grunt pod stopami. Czasem również filozofuje na antenie, zakrapiając głębokie dyrdymały odrobiną swojego cudacznego, choć błyskotliwego humoru. Co z tego, że niezrozumiałego — ludzie mimo tego nie przestają go lubić. Wprawdzie ambicje schował w kieszeń, kiedy wrócił do miasteczka, ale jego małym, osobistym sukcesem jest to, że mieszkańcy nie potrafią zacząć dnia, bez "Poranka z Chrisem." Dzień dobry, urocze Mount Cartier. Mówi dla was Chris Richardson.


Garett Anderson ( TOM HARDY )

39 lat bezrobotny do niedawna pilotByłby typowym pijaczyną, gdyby nie to, że jego historia jest znacznie bardziej skomplikowana niż budowa cepu. Ma na koncie tysiące lądowań w różnych zakątkach świata, a i tak upodobał sobie Mount Cartier, gdzie pierwszy raz zawitał przeszło dziesięć lat temu. Od tego czasu zajmuje się przetransportowywaniem niecierpliwych pasażerów. A raczej zajmował. Jego problemy zaczęły się, gdy jeden z jego ostatnich klientów oskarżył go o niekompetencję. Podczas burzy doszło do awaryjnego lądowania między drzewami, co wyraźnie wystraszyło turystę. Prawdą jest, że Garett lubi wylać sobie za kołnierz, ale równie ważne wydaje się to, że wciąż pozostaje świetnym pilotem i nie umniejsza to jego zdolności. Przynajmniej nie w takim stopniu, by zaważyło to na czyimś życiu lub zdrowiu. Mimo wszystko po sprawie z niezadowolonym pasażerem stracił licencję. Nie wie teraz co ze sobą zrobić, więc większość dnia przesiaduje w barze, a jego jedynym, stałym towarzyszem jest Jack Daniels.


Ian Finnigan ( MICHIEL HUISMAN )

35 lat właściciel baru „BnB”Rdzenny Kanadyjczyk, który nade wszystko ceni sobie małomiasteczkowy spokój. Nie interesuje go wielki świat, bo do szczęścia wystarcza mu barowa lada i stali klienci, do których przywykł równie mocno co do mieszającej się woni alkoholu. Nawet gdy wychodzi poza lokal, jego ubrania przesiąknięte są dymem papierosowym, mocną whisky i mentolowym szamponem. Jak sam twierdzi, tylko ekstrakt z mięty jest w stanie postawić go na nogi o piątej szesnaście – wtedy zwykle zabiera się za przygotowania do otwarcia lokalu. Co prawda alkoholowe schadzki zaczynają się dużo później, ale już od rana jego bar działa jak tania jadłodajnia dla wielbicieli tłustego żarełka. Drugim czynnikiem, sprzyjającym odwiedzinom, są jego błyskotliwe żarty, choć trzeba przyznać, że ich istotę są w stanie zrozumieć tylko miejscowi. Przyjezdnych wciąż traktuje z góry, a kiedy naprawdę nie musi być grzeczny – a nie musi, bo prowadzi jedyny bar w mieście – bywa złośliwy. O swoim podejściu do wielkomiejskich idiotów mówi wprost.


Jilly Bryson ( SIENNA MILLER )

28 lat strażnik miejskiGdzie diabeł nie może tam babę pośle. To przysłowie idealnie opisuje Jilly. Ludzie mogą się kłócić – twierdzić, że strażnik miejski powinien być płci męskiej – ale prawda jest taka, że nieważne z jak wielkim problemem ma do czynienia, panna Bryson stanie na wysokości zadania. Zrobi to, bo ma mocny charakter, ale również po to, by udowodnić facetom, że w utrzymywaniu miejskiego porządku nie ma lepszych od niej. Cięty język i bezkompromisowość świadczą na jej korzyść, a pełne kształty i przenikliwy wzrok tylko pomagają jej w poskromieniu niezdyscyplinowanych obywateli. Co rusz udowadnia szowinistycznym dupkom, że płeć naprawdę nie ma znaczenia, a jeśli którykolwiek pan po jej interwencji twierdzi inaczej, kobieta ta nie ma skrupułów. Skuwa delikwenta i pakuje go do własnego auta na kilkugodzinne przetrzymanie. Od lat prosi również burmistrza o wybudowanie posterunku, bo zbieranie śmieci z wozu irytuje ją równie mocno, co pobłażliwość z jaką patrzą na nią niektórzy.


Hannah Lawrence ( AMBER HEARD )

22 lata recepcjonistka zajazdu „U Annie”Ekscentryczna, pełna pozytywnej energii dziewczyna. Do miasta przyjechała wraz ze swoim chłopakiem, niespełna pięć lat temu. Wtedy, jeszcze niemądra, impulsywna dziewczyna, porzucająca szkołę za sprawą starszego od siebie rockmena, nie zaskarbiła sobie sympatii mieszkańców miasta. W tamtym okresie odprowadzana pogardliwym spojrzeniem małomiasteczkowych osobistości i pożądliwym wzrokiem młodych gówniarzy. Wbrew pierwszej, przylgniętej do niej plakietki dwudziestopierwszowiecznej wiedźmy, szybko zaaklimatyzowała się w mieście, zaskarbiając sobie przyjaźnie nawet najbardziej malkontenckich delikwentów. Porzucona przez chłopaka, niewykształcona, bez perspektyw na życie, pozostała w mieście, gdzie aktualnie zajmuje stanowisko recepcjonistki. Swój niewykorzystany potencjał skupia na pasji do mody, a niezwykle często, konfrontuje trendy z klimatem miasteczka. Niezbyt rzetelna w pracy, ale za to sympatyczna ekstrawertyczka, łaskawie obdarzająca ludzi kluczem w zamian za nowe czasopisma o modzie, bądź opinię o aktualnie malowanych paznokciach.


Samantha Conelly ( ASTRID BERGÈS-FRISBEY )

17 lat córka Burmistrza uczennicaZnudzona małomiasteczkowym życiem nastolatka, uczęszczająca do Miejskiej Szkoły Publicznej w Squamish. Najchętniej uciekłaby z miasta, gdyby tylko wszystko wokół, łącznie z oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów Squamish, nie było tak wielką dziurą. Dzielnie i notorycznie kroczy po wojennej ścieżce z ojcem – burmistrzem miasta. Z niewymowną przyjemnością buduje kontakty z przypadkowymi przyjezdnymi, czy turystami z większych miast. Nonkonformistka, w przeciwieństwie do ubóstwiających dziczyznę mieszkańców miasta, weganka, anarchistka i rewolucjonistka wszystkich konserwatywnych, towarzyszących jej przez życie reguł, jak i tradycji rodzinnych. Rozluźnienie znajduje w chłopakach, upojeniu i w innych używkach, niewyczuwalnych pod czujnym nosem strażniczki miejskiej. Odcina się od wszystkiego, kojarzonego przez nią z Mount Cartier. Tym samym zamyka się na mogącą narodzić się w tym mieście miłość. Miejskich wyrostków może traktować jak kumpli z podwórka, niekoniecznie jak materiał na chłopaka.Wzór rezerwacji

<b>Postać:</b> imię i nazwisko przejmowanej postaci
<b>Wizerunek:</b> wpisz, jeśli chcesz go zmienić
<b>Termin:</b> maksymalna wartość do wpisania to 7 dni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Październik stoi u dwora, wykop ziemniaki i pora.