To już luty, a szyld miasta wciąż śniegiem okuty!

Luty • -32°C

„Nareszcie!”, mówią mieszkańcy. Wprawdzie pogoda wciąż daleko poniżej zera, ale drogówka w końcu uporała się z nieszczęsnym zawaliskiem drzew na ulicy wyjazdowej, więc co każdy mądry śmiga do Churchill po zapasy żywności, zanim Mount Cartier zostanie do reszty skute lodem. Tak, tak, kochani... Dziadek Mróz wcale nie chce zelżeć, a gołoledź na chodnikach zdaje się tym bardziej niebezpieczna, im bardziej się ją ignoruje. Także uważajcie! Szczególnie w połowie miesiąca, bo to wtedy właśnie można spodziewać się największych śniegów.

Kalendarz

16/02/14 Otwarcie
16/02/14 Nowy mod
22/02/14 Wydarzenie: Burza Śnieżna – link
24/02/14 Odejście moda
26/02/14 Nowy mod
19/04/14 Wydarzenie: Mecz Hokeja – link
02/07/14 Nowy szablon
07/07/14 Wydarzenie: Kto zabił? – link
20/07/14 Odejście moda
23/07/14 Nowy mod
29/08/14 Zamknięcie
24/12/15 Reaktywacja
25/12/15 Nowy admin
28/12/15 Wydarzenie: Kolacja wigilijna – link
29/06/15 Nowy nagłówek
09/10/16 Wydarzenie: Deszcz i wichura - link
28/11/16 Nowy nagłówek
10/12/16 Wydarzenie: Uratuj święta! - link
04/01/17 Wydarzenie: Psi zaprzęg - link
28/01/17 Wydarzenie: Słodka Walentynka - link
04/02/17 Nowy szablon
27/03/17 Wydarzenie: Mount-ipedia - link
21/04/17 Wydarzenie: Pojedynek Mistrzów, etap I - link
01/05/17 Wydarzenie: Pojedynek Mistrzów, etap II - link
02/05/17 Nowy nagłówek
17/09/17 Wydarzenie: Spływ kajakowy - link
02/02/17 Nowy szablon
14/02/17 Wydarzenie: Poczta walentynkowa - link

Administracja

Tudzież pomoc adminom. Prośby, skargi, zastrzeżenia, wątpliwości… ze wszystkim możecie się do nas kierować w tym poście. Zachęcamy do wyrażania opinii i konstruktywnej krytyki. Każda podjęta kwestia to okazja, żeby pozbyć się nieprawidłowości na stronie.


Kontakt

 • prisoner/nie istnieję (administratorka): imprison.men@gmail.com
 • latessa (administratorka): basoerxia@gmail.com

48 komentarzy:

 1. Dobry wieczór!
  Przychodzę tutaj z pewnym zapytaniem. Czy mogę uczynić rodziców mojego bohatera domniemamymi właścicielami zajazdu u Annie? Owa dwójka będzie często przewijać się przez historię mojego Pana, a ich zajęcie dużo pomoże mi w wielu wątkach. Z góry dziekuje <3

  Przyszły Pan Ratownik Brightwood.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, jeśli chodzi o zajmowanie stanowisk właścicieli lokali dla postaci fikcyjnych (takich, które nie są przejęte przez innego gracza), jest to niemożliwe. W MC i bez tego jest mało miejsc pracy, więc unikamy podobnych ustaleń. Jeśli jednak jest to istotne dla Twojej postaci, możesz założyć, że rodzice są właścicielami. Tyle tylko, że nie zostaną wpisani do zakładki i będziesz musiała liczyć się z tym, że jeżeli kiedykolwiek znajdzie się osoba, która chciałaby przejąć właściciela zajazdu u Annie, to ona będzie miała pierwszeństwo (pomimo tego, że zapisałaś się pierwsza), co będzie wiązało się z kolei ze zmianą informacji o rodzicach.

   PS. Przepraszam za chaos w komentarzu, troszkę się ślizgam z czasem. Mam również nadzieje, że ta reguła blogowa nie zniechęci Cię do stworzenia postaci :).

   nie istnieję

   Usuń
  2. A czy stworzenie małego pensjonatu wchodzivw gre?

   Usuń
  3. Też nie. Małym pensjonatem jest już Zajazd u Annie. Anemone An w komentarzach powyżej pytała o wygląd zajazdu, więc pozwolę sobie zacytować moją odpowiedź. Być moż ułatwi Ci wyobrażenie o zajeździe.

   Doskonałe pytanie! W zasadzie Zajazd wygląda w ten sposób, że na parterze mieści się recepcja (zaraz przy wejściu, oczywiście), przestrzenna kuchnia dla użytku wszystkich gości, połączona z jadalnią, pozostałe pomieszczenia to niewielkie, acz przytulne pokoje, każdy z własną łazienką. Sypialnie dla gości są na piętrze. Na parterze znajdują się tylko sypialnie właścicieli i pracowników. Zajazd jest niewielki, niedostosowany do masowych imprez. Mam nadzieję, że pomogłam :)

   Pozdrawiam serdecznie!
   nie istnieję

   Usuń
 2. w galeriach już świąteczne składanki, to jakoś mnie natchnęło na poszperanie w internetach... i znalazłam kilka słodkich foteczek! moze niedługo przyjdzie czas na zmianę szaty graficznej i coś się przyda :D

  https://i.pinimg.com/736x/8a/d2/27/8ad227e1a78fa93a993177900a447374--emerald-lake-lake-houses.jpg

  https://i.pinimg.com/originals/d6/b9/e4/d6b9e43b2ac832a6a13d41cebc89c724.jpg

  http://cdn-image.travelandleisure.com/sites/default/files/styles/1600x1000/public/1483047556/banff-national-park-mountains-CADPARK1216.jpg?itok=HLc9p1_Z

  http://i.huffpost.com/gen/3707434/thumbs/o-MORAINE-LAKE-ALBERTA-WINTER-900.jpg

  https://c.pxhere.com/photos/87/08/sunny_winter_snow_ski_hill_sun_peaks_british_columbia_canada_log_home-1140132.jpg!d

  http://www.masalabanff.com/wp-content/uploads/2016/03/moraine-lake-winter-banff-national-park-alberta-canada-nature-images-banff-national-park-hd-wallpaper.jpg

  a do tego Monty i wesoła kompania :D

  https://i.pinimg.com/736x/80/b9/6e/80b96ecf0fdf4a8e39603a0eea91406c--racoon-raccoon-art.jpg

  https://i.imgur.com/YqM6N.jpg

  https://i.pinimg.com/736x/69/5d/d5/695dd571d9bc7c9ae099c9bd57156d5f--winter-time-winter-snow.jpg

  https://i.pinimg.com/originals/8f/76/cc/8f76cc7054709138e47e83121a661b75.jpg

  :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oo, dziękujemy serdecznie! Na pewno się przyda :)

   nie istnieję

   Usuń
 3. Hejka, ja mam takie pytanie, czy gabinet weterynaryjny, który prowadzi Sophia, można dodać do zakładek z miejscami i uwzględnić, że jest tam wolna posada sekretarki, jak i jakiegoś "pomocnika" weterynarza? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej, oczywiście jest taka możliwość, ale wymaga pewnych zmian, więc pozwól, że przedstawię Ci twoje opcje:

   A) Postać ma 30 lat i jest weterynarzem bez gabinetu, zjawia się więc tam gdzie jej potrzebują, np. w hodowli reniferów.

   B) Postać wedle zasad na blogu jest właścicielem gabinetu (lokalu) z zatrudnionymi pracownikami, ale musi mieć wtedy minimum 35 lat.

   Wybierz wariant i daj mi znać, co postanowiłaś. :)

   Usuń
 4. [Dobrze, na chwilę obecną niech Sophia będzie weterynarzem.pracujacym głównie "w terenie" :D Potem jak coś, to będę się jeszcze zgłaszać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okej, tak czy inaczej niech jej zawód dobrze służy! :D

   Usuń
 5. Czekam na zaproszenie, ale piszę z pytaniem - jak ma się sprawa z przedszkolem w Mount Cartier? Domyślam się, że placówka, jako taka, nie istnieje, ale czy jest możliwość, żeby np. było coś zorganizowane w ośrodku kulturowym? ;) W końcu ciężko pracujący mieszkańcy miasteczka coś muszą robić z najmłodszymi pociechami ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że taka opcja jest do rozważenia. :) Co prawda w miasteczku panuj1e niż demograficzny, ale miejsce dla opiekunko-przrdszkolanki na pewno się znajdzie.

   Usuń
 6. Przepraszam za zawracanie gitary, ale czy jest możliwość, by umieścić Nicolasa wśród przyjezdnych [w Stanowiskach Pracy] i wpisać go jako logistyka i kierowcę ciężarówki? Albo tylko to pierwsze/drugie (decyzję zostawiam Wam), jeśli oba miałyby dezorientować? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, już to robię. Domyślam się, że latessa w pracy z komórki Cię wstawiała i pewnie dlatego nie wylądowałaś w zakładce :).

   Usuń
  2. Dziękuję!
   I nie ma sprawy, doskonale to rozumiem :)

   Usuń
 7. Chciałabym prosić o wpisanie Elizabeth do linków jako Effy Withford. C:

  OdpowiedzUsuń
 8. Hej! Strasznie przepraszam, że znowu porzuciłam postać, ale jakoś nie mogłam się do niej przywiązać - nie ma to nic w związku z blogiem bo jesteście cudowni <3 Dziękuję za spędzony czas i raz jeszcze przepraszam za ponowne opuszczenie Waszych progów.
  Po drugie ten nowy szablon jest przecudowny! Strasznie pasuje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Heeej, dziękujemy pięknie za tak pozytywną opinię o blogu i atmosferze u nas ♥
   Nieistniejka na pewno też dziękuję za kwestie szablonowe, a ja od siebie powiem, że wpadaj do nas znowu, jak tylko znajdziesz chęci i pomysł na postać! ;)

   Usuń
 9. Heeej, piszę z taką jedną sprawą. Zapisałam się na bloga już w styczniu, ale niestety pochłonęła mnie sesja, źle rozplanowałam czas wolny i dopiero teraz usiadłam na poważnie do robienia karty i dopinania swoich planów co do postaci na ostatni guzik. Niestety zauważyłam, że spóźniłam się dosłownie dzień z rezerwacją miejsca pracy. Chodzi o posadę barmanki. Zastanawiałam się czy nie byłoby możliwości, by w lokalu pracowały dwie osoby na tym stanowisku lub czy moja pani nie mogłaby być kimś w rodzaju starszej barmanki z racji tego, że planowałam, by wychowywała się w mieście od małego i by pracowała w tym barze już od sporego czasu. Dodatkowo pracująca tam aktualnie Elizabeth jest osobą przyjezdną i bardzo młodą - z pewnością przydałaby jej się pomoc, a jeżeli nie, to chociaż osoba pracująca na drugą zmianę :) Bardzo zależy mi na tej posadzie, bo jest to dość kluczowe dla sposobu, w który chciałam prowadzić wątki. Potrzebuję dla mojej Pani właśnie takiego kontaktu z ludźmi i niestety nie widzę jej nigdzie indziej :(

  Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, z góry dziękuję <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety jako administracja nie mogę w tej sprawie nic zaradzić. Pierwszeństwo ma.osoba zrezerwacji lub ta, która pierwsza publikuje się z aktywną postacią. Z kolei trzech barmanów to już za dużo jak na tak mały lokal (pamiętajmy, że Ian, właściciel, również tam pracuje). Polecam jednak skontaktować się z autorką Liz, być może za Twoją prośbą zmieni posadę.:)

   Usuń
  2. Rozumiem i wiem, że tylko z własnej winy się spóźniłam - za gapowe się płaci, autorka Elizabeth była pierwsza. Cały dzień jednak myślałam i wpadł mi do głowy taki pomysł. Czy w miasteczku znalazłoby się miejsce dla artystycznej duszy, śpiewającej i grającej na jakimś instrumencie? Mogłaby umilać gościom wieczory w barze takimi kameralnymi wieczorkami (bardzo się uparłam na ten bar xdd) czy też zaangażować się w życie kulturalne Mount Cartier. Są organizowane różne wydarzenia przecież :D Co administracja na to?

   Usuń
  3. Oddamy barmankę, jeśli możemy zostać właścicielką domowego sklepu z herbatkami. :D

   Usuń
  4. Aby być właścicielką trzeba mieć ukończone 35 lat. Effy na pewno nie łapie się w tym przedziale, a niektórych zasad naginać nie możemy. ;)
   Jeśli chodzi natomiast Katherine o Twoją Panią muzyk to tak, jeśli nikt jej stamtąd nie wygoni, to może przygrywać np co czwartek i niedzielę w barze, ewentualnie przygrywać też na jakichś wydarzeniach kulturalnych. Tutaj droga wolna.

   Usuń
  5. Tylko że poprzednia właścicielka była ledwo po dwudziestce, bo sklepik działał u niej w domu i zgoda Administracji była. :)

   Usuń
  6. A, wtrącę się... Tak się zastanawiam - czy osobę sprzedająca herbatki w swoim domu można rozpatrywać jako właściciela lokalu? Jeśli prowadziłaby sklepik na takiej zasadzie to by nie przeszło?

   Usuń
  7. Mi się właśnie wydaje, że na takiej zasadzie działało to wcześniej, a w takim wypadku chyba każdy pełnoletni może się w to bawić. :D

   Usuń
  8. Jeśli rozpatrzy się to jako prowadzenie usługi, a nie przedsiębiorstwa, to tak to wygląda, ale administracji temat został przedstawiony jako przedsiębiorstwo. Stąd domyślam się taka odpowiedź.

   Usuń
  9. Wyjaśniając w skrócie: każda sprawa o zawód rozpatrywana jest indywidualnie i naciągana na tyle, na ile pozwalają na to realia bloga.
   Chudzielec, poprosiłaś o bycie właścicielką - cenzus wieku mówi, że Twoja postać musi mieć 35 lat, żeby nią być, a ma 18, co jest całkowicie sprzeczne z przyjętymi zasadami. Kwestia poprzedniej postaci, która też pytała nas o ten zawód była rozwiązana w inny sposób - zgodziłyśmy się by to był lokal rodzinny, a właścicielką była osoba, którą można było przejąć (bodajże matka lub babka dziewczyny, nie pamiętam już). Postać wtedy prowadzona była wpisana jako sprzedawca, a nie właściciel lokalu.
   Na blogu wszystkie warsztaty/przedsiębiorstwa powinny być prowadzone przez osoby powyżej 35 roku życia, zgodnie z tym co napisała LeChat.
   Mam nadzieję, że teraz lepiej rozumiecie problem. :)

   Usuń
  10. A ja się tylko wtrącę jeszcze z tym barem. Osobiście jestem bardzo na nie jeśli chodzi o grę na instrumencie w barze. W centrum kulturalnym nie ma problemu, jest to świetny pomysł, szczególnie, że w MC organizowane są festyny różnego rodzaju. Natomiast bar, logicznie patrząc, jest na to zbyt małą przestrzenią, co sugeruje nawet zdjęcie w zakładce miasteczka. MC nie słynie z tak "ekskluzywnych" barow. Aczkolwuek, tak jak pisze latessa, mogłaby grywać tam raz na rok w trakcie jakiegoś zorganizowago wydarzenia w barze, takiego jak np. to z wydarzenia na blogu (Kto zabił?).
   To tak w ramach dopowiedzenia:)

   Usuń
  11. Ja też się wtrącę, bo czasem tu zaglądam, mimo, iż z Clarą nam nie wyszło. W moim przypadku nic nie było ustalane z żadnym biznesem rodzinnym :D Clara odziedziczyła dom w spadku i założyła niewielką tak-jakby-plantację herbaty. Była sama sobie szefem i sprzedawcą. Wszystko było dogadane na mailu. :)

   Usuń
  12. Tylko w razie czego prosiłabym o zmianę nazwy sklepiku lub, jeśli Administracja się nie zgodzi na prowadzenie tego biznesiku przez postać chudzielca, o usunięcie go z zakładki.

   Usuń
  13. Nie ma problemu, usuwam z zakładki. Co do pozostałych kwestii: tak jak pisała latessa, każdą sprawę rozpatrujemy indywidualnie, kierując się tymi samymi kategoriami, ale odnosząc je do konkretnej jednostki, a nie uśrednionego gracza. Wolałabym unikać sytuacji, w których szukamy analogii do innych bohaterów, bo zakładam, że każdy z nich jest inny i odwoływanie się do kogoś tam zawsze będzie pokrzywdzeniem jednej lub drugiej strony (łamie jednostkowe podejście do użytkowników). Szczególnie, że jako administracja wciąż pracujemy nad tym, aby usprawniać bloga, a od czasu poprzednich graczy wypracowałyśmy sprawdzone, jednolite stanowisko, co do pewnych kwestii, w tym właśnie traktowania lokali i usług. Wcześniej nie było to sprecyzowane, co tworzyło bałagan. Teraz porządkujemy to w taki sposób, by każdy miał równe pole manewru w kreacji, ale by przy okazji nie zabić tym elementu indywidualizacji. Stąd inne podejście do stanowisk, które się zaostrzyło. Bez tego niestety nie byłybyśmy w stanie skonkretyzować wymagań, których granica byłaby zbyt płynna i wciąż by się przesuwała.

   Usuń
 10. A ja tutaj tylko z takim małym komunikatem, że jestem, obserwuję, ale póki ci tylko tyle, dopóki nie odzyskam dostępu do komputera. ):

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chcesz może, aby wpisać Ci urlop? :)

   Usuń
 11. Ja przychodzę tu z dwoma pytaniami.
  1. Zarezerwowałam stanowisko psychologa w gabinecie psychologicznym. Czy jest to gabinet publiczny, prywatny, czy mogłabym zrobić go gabinetem mojej postaci?
  2. Myślałam o zrobieniu postaci od urodzenia mieszkającej w miasteczku, a co się z tym wiąże, rodzicami, którzy od wielu lat też tu są. Czy jest opcja, aby rodzice mieli jakiś rodzinny biznes, w którym nie pracuje nikt obcy? Chodzi mi o to, czy Administracja mogłaby wpisać ten biznes w miejsca w MC, ale żadne stanowisko w nim nie byłoby do oddania, a po prostu informacje o tym że rodzice postaci posiadają coś takiego znalazłyby się w karcie i może przewijały w wątkach. Teoretycznie istnieje, praktycznie nie można tam pracować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już odpisuję jak się sprawy mają ;)
   1. Może to być prywatny gabinet Twojej postaci, jednak ważne żeby mieścił się on w Chruchill, bo w Mount Cartier nie ma miejsca na takie placówki. Musi więc Twoja postać dojeżdżać do tego gabinetu.
   2. W tej kwestii nie możemy niestety zgodzić się na wpisanie takiego zakładu do podstrony ze stanowiskami pracy. W tej zakładce znajdują się tylko zawody do przejęcia, a skoro biznes byłby okupowany przez postaci, których na blogu nigdy nie będzie, to niestety wyklucz to sens istnienia tego przedsiębiorstwa w spisie.
   Można jednak w karcie określić, co robią rodzice, jaki biznes prowadzą (dobrze, gdyby nie pokrywał się ten biznes ze stanowiskami dostępnymi na blogu czyli np. żeby nie byli piekarzami, bo jeden taki zakład piekarski mamy w miasteczku i on zapewnia taką usługę). Wiele postaci na blogu ma w ten sposób określone zawody postaci pobocznych ;)

   Mam nadzieję, że trochę pomogłam.

   Usuń
 12. No więc piszę :)
  Czy jest taka możliwość, żeby Sophie dojeżdżała do Churchill, żeby tam pracować w gabinecie weterynaryjnym ? Czy w sąsiednim mieście nie ma takowego gabinetu ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musiałyśmy to skonsultować, ale sprawa wygląda następująco: tak, w Churchill może być gabinet weterynaryjny i Sophie może tam dojeżdżać, ale taka postać musiałaby mieć klientów tylko z Churchill, bo tu na miejscu jest już weterynarz, który leczy wszystkie okoliczne zwierzęta. Ludzie z Churchill na pewno nie jeżdżą do nas do weterynarza, ale tak samo ludzie z Mount Cartier korzystają z usług tylko miejscowego uzdrowiciela ich pupilów. Więc jeśli Sophie przeniesie się do gabinetu w Churchill to trzeba się liczyć z tym, że miejscowym zwierzakom urzędującym za płotem nie pomaga, bo od tego jest mountcartierowski weterynarz.

   Usuń
  2. Hmm... A mogłoby być tak, że Sophie zna się z weterynarzem z Churchill i jedynie jak bardzo potrzebuje kogos na zastępstwo tudziez pomocy, to moja Sophie tam jezdzi, a na co dzień pomaga zwierzakom w MC? :)

   Usuń
  3. Tak jak napisała latessa powyżej, w MC mamy już jednego weterynarza, więc Sophie nie mogłaby pomagać zwierzakom ze względów zdroworozsądkowych: osoba od tego odpowiedzialna i do tego oddelegowana już zajmuje etat w miasteczku. Pozostaje więc jedynie praca w Churchill, bądź zmiana zawodu. Niestety, takie już ograniczenia małych pipidówek :D.

   Usuń
 13. A więc kartę już wstawiłam, ale najwyżej informacje zmienię, jeśli nie wyrazicie na to zgody. Jako biznes rodzinny wpisałam cukiernię. Myślałam jeszcze nad kwiaciarnią, więc jeśli cukiernia odpada, to może kwiaciarnia byłaby okej.
  I druga sprawa, odnośnie mieszkania. Czy w MC są jakieś bloki, kamienice? Nie znalazłam takich informacji nigdzie, chyba że przeoczyłam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, lepsza byłaby kwiaciarnia :). A co do miejsc zamieszkania to są to głównie albo domki na obrzeżach albo kamienice w centrum (które sklada się w zasadzie z jednej głównej ulicy).

   Usuń
  2. Odpisuję tu, bo nie wiedziałam pod którą z postaci odpisać, zresztą to sprawa administracyjna.
   Tak, stokrotka to moje drugie konto, ale tak jak napisałam pod Regulaminem, przypomniał mi się staaaaary mail do blogów i wolałam z niego pisać :)

   Usuń
 14. Jeżeli chodzi o zawód Delilah, ustaliłam z autorką Elizabeth, że mogę przejąć stanowisko barmanki, jej postać natomiast będzie zajmować się czymś innym :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za informację. W takim razie na jakie stanowisko mam przesunąć autorkę Elizabeth?

   Usuń
 15. Niestety, zmuszona jestem prosić o usunięcie Astry zanim jeszcze na dobre zaczęłam pisać... Mam nadzieję, że kiedys uda mi się do Was wrocic.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam taką nadzieję. No szkoda, że Asta nie zawitała na dłużej. Ale oczywiście, zgodnie z prośbą, usuwam postać.

   Usuń