Kalendarz bloga
16/02/14 Otwarcie
16/02/14 Nowy mod
22/02/14 Wydarzenie: Burza Śnieżna – link
24/02/14 Odejście moda
26/02/14 Nowy mod
19/04/14 Wydarzenie: Mecz Hokeja – link
02/07/14 Nowy szablon
07/07/14 Wydarzenie: Kto zabił? – link
20/07/14 Odejście moda
23/07/14 Nowy mod
29/08/14 Zamknięcie
24/12/15 Reaktywacja
25/12/15 Nowy admin
28/12/15 Wydarzenie: Kolacja wigilijna – link
29/06/15 Nowy nagłówek
09/10/16 Wydarzenie: Deszcz i wichura - link
28/11/16 Nowy nagłówek
10/12/16 Wydarzenie: Uratuj święta! - link
04/01/17 Wydarzenie: Psi zaprzęg - link
28/01/17 Wydarzenie: Słodka Walentynka - link
04/02/17 Nowy szablon
27/03/17 Wydarzenie: Mount-ipedia - link
21/04/17 Wydarzenie: Pojedynek Mistrzów, etap I - link
01/05/17 Wydarzenie: Pojedynek Mistrzów, etap II - link
02/05/17 Nowy nagłówek
17/09/17 Wydarzenie: Spływ kajakowy - link
Październik • -4°C
Tydzień temu jeszcze ostatnie kolorowe liście były odgarniane z chodników, a dzisiaj? Jeśli ktoś wyszedł z domu przed siódmą rano, to na pewno widział ten biały puszek zalegający na trawnikach, samochodach czy stromych dachach naszych domków. Pierwsze opady śniegu mogły zaskoczyć turystów, ale dla prawdziwych mountcartierowców to już chleb powszedni. A więc dla tych, którzy zabłądzili lub są u nas tylko przejazdem: drodzy państwo, oto oficjalne otwarcie zimowego sezonu! Na wygrzewanie się w promieniach słońca zapraszamy ponownie w czerwcu, a teraz proszę kupować wełniane szaliki i czapki, bo noce są już coraz chłodniejsze. Oszczędźcie naszego biednego lekarza i nie wystawajcie zakatarzeni pod drzwiami jego gabinetu, bo na pewno nie narzeka on już na brak pacjentów!

Administracja

Tudzież pomoc adminom. Prośby, skargi, zastrzeżenia, wątpliwości… ze wszystkim możecie się do nas kierować w tym poście. Zachęcamy do wyrażania opinii i konstruktywnej krytyki. Każda podjęta kwestia to okazja, żeby pozbyć się nieprawidłowości na stronie.


Kontakt

 • nie istnieję (administratorka): imprison.men@gmail.com
 • latessa (administratorka): basoerxia@gmail.com

( 38 )

 1. Dzień dobry! Chciałabym się spytać, czy na blogu znalazłoby się miejsce dla sokolnika? Wiem, że to dość mała mieścinka, ale chciałam zrobić coś związanego z naturą (a i tak macie super fajnego leśniczego, szanuje! <3)

  Pozdrawiam i ściskam
  Szarlotka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pytam z żadną rezerwacją, bo jeszcze odgrzebuje się z "życia offline", ale pytam raczej z ciekawości :)

   Usuń
  2. W zasadzie ciekawy pomysł z tym sokolnikiem, tylko żeby miał on rację bytu, musiałabyś mu dać jakież źródło zarobku. Osobiście proponowałabym, aby współpracował np. z uczelnią w Vancouver, gdzie robiłby za specjalistę od ptaków drapieżnych i wyjeżdżał co jakiś czas na jakieś wyjazdy plenerowe ze studentami, albo aby uczestniczył w konkursach dla sokolników (jeśli takie są) z których zarabiałby jakiś dodatkowy pieniądz. Nie wiem jak dokładnie wygląda sprawa z sokolnictwem, ale wydaje mi się, że bliżej temu do dyscypliny "sportowej" niż do zawodu. W Kanadzie funkcjonują różne kluby dla sokolników, ale o pracy nie słyszałam... no ale jest to temat do przebadania. :)

   nie istnieję

   Usuń
  3. Zależy oczywiście wszystko od kraju, ale rzeczywiście - Stany Zjednoczone i Kanada również traktują to raczej jak sport niż zawód, ale... Wszystko zależy od podejścia.
   Oczywiście nie weszłabym w to bez dokładnego riserczu, więc na razie spytałam o potencjalną możliwość. Dzięki serdecznie za mega-ultra-szybką odpowiedź, to super miłe :)

   Usuń
  4. Leśniczy zaprasza na wątek, jakby co!

   Usuń
 2. Hej, hej, w mojej głowie narodziło się pewne pytanie. Chodzi o zajazd i dostępne w nim pokoje. Czy mają one jakiś określony układ? Składają się tylko z sypialni i łazienki? Kuchnia jest wspólna czy każdy pokój posiada jakiś aneks? Jest to jakoś ustalone czy pozostawiacie takie pierdołki wyobraźni autorów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doskonałe pytanie! W zasadzie Zajazd wygląda w ten sposób, że na parterze mieści się recepcja (zaraz przy wejściu, oczywiście), przestrzenna kuchnia dla użytku wszystkich gości, połączona z jadalnią, pozostałe pomieszczenia to niewielkie, acz przytulne pokoje, każdy z własną łazienką. Sypialnie dla gości są na piętrze. Na parterze znajdują się tylko sypialnie właścicieli i pracowników. Zajazd jest niewielki, niedostosowany do masowych imprez. Mam nadzieję, że pomogłam :)

   nie istnieję

   Usuń
  2. Jak najbardziej pomogłaś ^^ dziękuję bardzo.

   Usuń
 3. Hej, hej, ja z kolejnym pytankiem. Chciałabym się tylko upewnić co do tutejszej waluty. Rozumiem, że w Mount Cartier funkcjonują dolary, tak?

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja chciałam zapytać, czy mogłabym na miejsce Effie stworzyć... Mooocno zmodyfikowaną jej wersję lub kompletnie inną pannę? Ostatnio nie wpisałam się na listę, ale na blogu ciągle jestem, więc uznałam, że się poprawię. C:

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, w takim razie czekamy na nową/podrasowaną wersję postaci :)

   Usuń
 5. Hejo ^^ To znowu ja i kolejne pytanie.

  Jeżeli upatrzyłam sobie stanowisko pracy, którym moja postać jest zainteresowana, to po prostu zgłaszam to w administracji czy może w jakiś sposób Ri będzie sprawdzana, czy się do tej roboty nadaje? Chodzi mi o stanowisko cukiernika w "Krainie Czarów" ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stanowiska zgłaszamy w zakładce ze spisem stanowisk według wzoru. Wystarczy sama rezerwacja, żadnej dodatkowej formy sprawdzania nie potrzebujemy :)

   Pozdrawiam!

   nie istnieję

   Usuń
 6. Stwierdziłam, że lepiej będzie konkrety napisać tutaj. Mam propozycje grafik cukierni z wewnątrz i na zewnątrz. Na połączeniu z budynkiem mieszkalnym nawet mi zależy, w sensie na parterze cukiernia, na piętrze mieszkanie, o czymś takim myślałam. A teraz podaję adresy do grafik, jeżeli odpowiadają to prosiłabym o potwierdzenie, jak nie to będę szukać dalej.

  https://pl.pinterest.com/pin/307581849542135902/

  https://pl.pinterest.com/pin/AYO1dDe3aW-FeUuOSJS6LEsHQik4e7N6CIWJTEjTck9c1iUnlddrpvM/

  btw. zdjęcie zewnętrzne planuję wyciąć tak, aby widoczne było tylko drewniane wejście i szyld, bez murowanego budynku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy dobrze wnioskuję, że chodzi o pierwsze zdjęcia z galerii, ale jeśli tak, to jak dla mnie wyglądają dobrze :)

   Swoją drogą cześć! Właśnie uszczęśliwiasz połowę MC, bo słodkości nigdy za wiele!

   nie istnieję

   Usuń
  2. Tak, dobrze wnioskujesz, źle zalinkowałam xD cieszę się, że może być i uwierz, nawet Ri to zadowala. Zawsze chciała mieć coś swojego więc taka cukiernia będzie idealna ^^

   Usuń
  3. To super! Cieszę się :) Powodzenia w pisaniu KP!

   Usuń
 7. Hej ^^ Chciałam zaproponować wątek grupowy, tak jak kilka dni temu wspominałam na shoucie. Pomyślałam o "Wielkim otwarciu" cukierni i zastanawiam się co administracja myśli na ten temat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli masz chęć poprowadzić takie wydarzenie to nie widzę żadnych przeciwwskazań :). Jako administracja wstawimy link do niego w ogłoszeniach, żeby zasygnalizować jego trwanie. Jako osoba inicjująca musiałabyś jedynie zapoznać się ze wzorem wydarzenia (więcej informacji tutaj). Polecam również zajrzeć do minionych wydarzeń na blogu, może zainspirują do dodatkowych aktywności :).

   A tak w ogóle to cieszę się, że masz chęć na poprowadzenie takiej sesji grupowej i życzę powodzenia!

   nie istnieję

   Usuń
 8. Dobry wieczór!
  Przychodzę tutaj z pewnym zapytaniem. Czy mogę uczynić rodziców mojego bohatera domniemamymi właścicielami zajazdu u Annie? Owa dwójka będzie często przewijać się przez historię mojego Pana, a ich zajęcie dużo pomoże mi w wielu wątkach. Z góry dziekuje <3

  Przyszły Pan Ratownik Brightwood.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, jeśli chodzi o zajmowanie stanowisk właścicieli lokali dla postaci fikcyjnych (takich, które nie są przejęte przez innego gracza), jest to niemożliwe. W MC i bez tego jest mało miejsc pracy, więc unikamy podobnych ustaleń. Jeśli jednak jest to istotne dla Twojej postaci, możesz założyć, że rodzice są właścicielami. Tyle tylko, że nie zostaną wpisani do zakładki i będziesz musiała liczyć się z tym, że jeżeli kiedykolwiek znajdzie się osoba, która chciałaby przejąć właściciela zajazdu u Annie, to ona będzie miała pierwszeństwo (pomimo tego, że zapisałaś się pierwsza), co będzie wiązało się z kolei ze zmianą informacji o rodzicach.

   PS. Przepraszam za chaos w komentarzu, troszkę się ślizgam z czasem. Mam również nadzieje, że ta reguła blogowa nie zniechęci Cię do stworzenia postaci :).

   nie istnieję

   Usuń
  2. A czy stworzenie małego pensjonatu wchodzivw gre?

   Usuń
  3. Też nie. Małym pensjonatem jest już Zajazd u Annie. Anemone An w komentarzach powyżej pytała o wygląd zajazdu, więc pozwolę sobie zacytować moją odpowiedź. Być moż ułatwi Ci wyobrażenie o zajeździe.

   Doskonałe pytanie! W zasadzie Zajazd wygląda w ten sposób, że na parterze mieści się recepcja (zaraz przy wejściu, oczywiście), przestrzenna kuchnia dla użytku wszystkich gości, połączona z jadalnią, pozostałe pomieszczenia to niewielkie, acz przytulne pokoje, każdy z własną łazienką. Sypialnie dla gości są na piętrze. Na parterze znajdują się tylko sypialnie właścicieli i pracowników. Zajazd jest niewielki, niedostosowany do masowych imprez. Mam nadzieję, że pomogłam :)

   Pozdrawiam serdecznie!
   nie istnieję

   Usuń
 9. Hej! Chciałabym prosić o usunięcie Higginsa z linków. Zwalniam tym samym posadę górskiego ratownika :) kartą zajmę się sama.
  Dziękuję! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo nie! A taki fajny był ten ratownik ;c No ale usuwam. Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze u Nas zawitasz.

   nie istnieję

   Usuń
 10. Hejo! Ja jeszcze z jednym pytaniem odnośnie planowanej przeze mnie sesji. Czy może ona odbyć się pod zakładką "Cukiernia", zawartą w KP mojej postaci, czy muszę stworzyć osobną zakładkę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej! :) Jeśli zakładka będzie spełniać wytyczne wydarzenia (trzymać się wzoru), to jak najbardziej można ją wykorzystać do otwarcia sklepu :)

   nie istnieję

   Usuń
 11. Dzień dobry, chciałabym prosić o zdjęcie Farleya z linków, bo tylko wisi i nic nie robi. Hafza póki co zostaje, zobaczymy na jak długo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No rozumiem. W takim razie już go wyciągam z zakładek wszystkich. Ale Hafzie życzymy jak najdłuższej przygody z MC! :)

   nie istnieję

   Usuń
 12. Poproszę o urlop do 1 grudnia :)

  Scarlett

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już wpisuję. Miłego urlopu :)

   nie istnieję

   Usuń
 13. w galeriach już świąteczne składanki, to jakoś mnie natchnęło na poszperanie w internetach... i znalazłam kilka słodkich foteczek! moze niedługo przyjdzie czas na zmianę szaty graficznej i coś się przyda :D

  https://i.pinimg.com/736x/8a/d2/27/8ad227e1a78fa93a993177900a447374--emerald-lake-lake-houses.jpg

  https://i.pinimg.com/originals/d6/b9/e4/d6b9e43b2ac832a6a13d41cebc89c724.jpg

  http://cdn-image.travelandleisure.com/sites/default/files/styles/1600x1000/public/1483047556/banff-national-park-mountains-CADPARK1216.jpg?itok=HLc9p1_Z

  http://i.huffpost.com/gen/3707434/thumbs/o-MORAINE-LAKE-ALBERTA-WINTER-900.jpg

  https://c.pxhere.com/photos/87/08/sunny_winter_snow_ski_hill_sun_peaks_british_columbia_canada_log_home-1140132.jpg!d

  http://www.masalabanff.com/wp-content/uploads/2016/03/moraine-lake-winter-banff-national-park-alberta-canada-nature-images-banff-national-park-hd-wallpaper.jpg

  a do tego Monty i wesoła kompania :D

  https://i.pinimg.com/736x/80/b9/6e/80b96ecf0fdf4a8e39603a0eea91406c--racoon-raccoon-art.jpg

  https://i.imgur.com/YqM6N.jpg

  https://i.pinimg.com/736x/69/5d/d5/695dd571d9bc7c9ae099c9bd57156d5f--winter-time-winter-snow.jpg

  https://i.pinimg.com/originals/8f/76/cc/8f76cc7054709138e47e83121a661b75.jpg

  :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oo, dziękujemy serdecznie! Na pewno się przyda :)

   nie istnieję

   Usuń
 14. Mogłabym prosić o oznaczenie Nolana Koslova ♞? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście! Już oznaczam ;)

   nie istnieję

   Usuń

Październik stoi u dwora, wykop ziemniaki i pora.